Report z prvního závodu sezóny 2020 v Pacově

29.06.2020

Náš oblíbený motokrosový seriál zahájil svou 18. sezónu poněkud netradičně. Vlivem koronakrize jsme první odmávnutí nezažili na přelomu března a dubna, ale až koncem června, a to na jedné z našich nejlepších tratí - v Pacově.

Vzhledem ke krásnému počasí a natěšenosti jezdců se dala očekávat hojná účast, takže jsme se všichni snažili o hladký průběh celého závodního dne, což nám trochu komplikovala nutná hygienická opatření. Jednou z hlavních změn bylo zavedení krabičkové časomíry a online výsledkového servisu.

Musím opravdu pochválit všechny zúčastněné za trpělivost ve frontě na přejímku, a především za dochvilnost! Nemohl jsem snad ani uvěřit tomu, že v sobotu bylo těsně před osmou hodinou ranní zaregistrováno všech 288 jezdců! Běžně bychom při takovém počtu jezdců seděli na přejímce ještě kolem půl deváté, kdy už tréninky běží na plné obrátky.

Během polední pauzy proběhlo tradiční losování o hodnotné ceny od našich partnerů - firem ridehard.cz, SV34, P.N.A.73 a HDcom Třebíč. Své nové majitele našly hned 3 krásné přilby ONeal, několik poukazů na ručně dělané nerezové stupačky, strhávačky na brýle nebo dárkové balíčky péče o motorky VROOAM. Velké díky také patří našemu generálnímu partnerovi - Martinovi Osičkovi a jeho firmě Osička Group. Všem našim partnerům moc děkujeme!

Nebýt jednoho nešťastného pádu v tréninku třídy MX1 Hobby, obešel by se celý den bez vážnějších zásahů naší profesionální záchranné služby. Obě dvě sanitky tak nemusely svoje vybavení používat příliš často, což je jedině dobře. I díky tomu běžel celý závodní den jak na drátkách bez větších záseků. Díky zaplněným roštům všech kategorií bylo na co koukat celé závodní odpoledne. Jako vždy byla nejlepší podívaná na třídy Open MX1 a MX2, kde startoval třeba Honza Brabec.

Opožděný začátek sezóny tak proběhl na výbornou a je velká škoda, že si na další závod musíme počkat až do konce srpna. Nezbývá než popřát parádní léto a za dva měsíce na viděnou!


Za tým Meteoritu Jirka Kružík a Pavel Malý.