Report z prosluněného Smrku

22.09.2020

Třetí Osička Group Meteorit O'Neal Cup 2020 se odjel v neděli 20.9.2020 na naší tradiční trati ve Smrku u Třebíče za krásného, téměř letního počasí. Pojďte si s námi připomenout motokrosovou meteoriťáckou neděli v krátkém reportu, který by kvůli hrozícím vládním opatření mohl být i letošní poslední závodní report.

Trať ve Smrku, o kterou se starají bratři Manovi, se v našem kalendáři objevuje pravidelně od roku 2003, kdy jsme jeli náš první ročník. Dalo by se tedy říct, že jde o naši domácí trať, kterou jsme nemohli vynechat ani v letošní, trošku podivné sezóně.

Počasí na víkend bylo téměř letní, nicméně kombinace slunce a větru, který slabě foukal po celý den, trať rychle vysychala a ranní optimální motokrosové podmínky se i přes vydatné odpolední nakropení postupně měnily v typicky letní prach. Ovšem i díky účasti lehce pod 140 jezdců se míru prašnosti podařilo udržet v přijatelné úrovni.

Během poledního kropení jsme se jako vždy sešli na rozpravě, kde jsme se z mikrofonu našeho věrného komentátora Dušana Binky dozvěděli nové majitele krásných cen od našich partnerů. Přilba, kalhoty a brýle O'Neal od firmy Ridehard.cz, dárkový balíček od HDcom Třebíč a strhávačky SV34 jistě udělaly radost a my moc děkujeme našim partnerům! Jen díky nim vám můžeme dát šanci zasoutěžit si o krásné ceny.

Během odpoledních jízd došlo ke zranění jezdce z třídy 65ccm, které si vyžádalo zásah záchranářů a převoz do nemocnice. Podle prvních zpráv by jezdec měl být v pořádku, za což jsme moc rádi! Jsme rádi, že na vás dávají pozor profíci, kteří se o vás v případě potřeby perfektně postarají kdekoliv na trati. I přes mírné zdržení kvůli čekání na příjezd sanitky jsme zvládli odjet všechny závodní jízdy v rozumném čase.

Během dne přišla několikrát řeč na možnou náhradu za zrušený Dalečín. Termín Pavel Malý stanovil na 10. října, nicméně narazil na problém s časovou vytížeností časoměřičů a především - nikdo z nás nyní netuší, zda nám vláda opět nezakáže venkovní akce. O dalším vývoji vás samozřejmě budeme informovat jak zde, tak na našich sociálních sítích.

Všem zúčastněným děkujeme za přízeň a těšíme se na další shledání až už letos nebo příští sezónu!


Za tým Meteorit cupu Jirka Kružík

Výsledky jsou zde.

Fotogalerie zde.