Report z prvního závodu v Opatově

29.06.2021

První závod Osička O'Neal Meteorit Cupu 2021 je minulostí! Mírně opožděné zahájení sezóny jsme odjeli v Opatově u Svitav a nutno říct, že trať byla v naprosto luxusní kondici, takže všichni zúčastnění mohli být maximálně spokojení! 

Za přípravu tratě patří opatovákům velké díky! 

Co se jezdecké účasti týče, tak ta byla i přes velký počet dalších závodů poměrně slušná a co se rozložení do jednotlivých tříd týče téměř optimální, protože jsme nemuseli půlit třídy a závodní neděle tak pěkně odsýpala.

Bohužel se nám přes den nevyhnuly menší i větší pády. Během nich se bohužel opět ukázalo, že někteří jezdci nerespektují žluté vlajky. Snažíme se vám to říkat na každých závodech na rozpravě - DÁVEJTE POZOR, NEJEDEME O MISTRA ZEMĚKOULE! Na žlutou vlajku se nepředjíždí, pokud se s ní mává na odrazu skoku, tak se neskáče a určitě se trochu zvolní tempo jízdy v úseku, ve kterém se mává. Mírným bolestným pro zraněné mohla být snad jen rychlá, profesionální a v tomto případě i sličná pomoc od záchranářek, které se o vás celý den staraly. 

Příjemnější záležitostí než mávání a pády bylo jistě polední losování, kde jste měli šanci vyhrát velice pěkné ceny od našich partnerů. Ať už šlo o strhávačky SV34, kšiltovky od MUD wear, balíčky od HDcom nebo kalhoty, brýle a přilbu od O'Neal - to vše udělalo radost nejednomu z vás a my jsme moc rádi, že v této tradici můžeme nadále pokračovat. 

Další dostavení si dáme v sobotu 10. 7. na nově předělané trati v Dolních Heřmanicích, která má letos velice nadšené ohlasy a trénují zde i ti nejrychlejší piloti. Nový majitel tratě Vojta Stodola do toho šlape naplno a jistě udělá vše pro to, aby trať připravil na vysoké úrovni. Máme se tedy rozhodně na co těšit!

Výsledy závodu v Opatově najdete na tomto odkazu.

Pokud máte odkazy na fotogalerie nebo třeba video, budeme rádi, když se s námi podělíte! 

Za tým Meteorit Cupu Jirka Kružík.