Sezóna 2021

12.03.2021

Tak co, pojedeme nebo nepojedeme? My jet určitě chceme! Přinášíme kratší shrnutí, jak probíhají přípravy na sezónu Meteoritu 2021.

Touto dobou bychom už měli cca dva týdny do startu nové sezóny Meteorit Cupu. Všichni ale víme, že toho se letos nedočkáme a stejně jako loni se budeme muset vypořádat se sezónou plnou omezení a vládních nařízení. 

My jsme samozřejmě ve střehu a postupně se snažíme vymýšlet různé scénáře, jak letos pojedeme. Jednáme s tratěmi a jejich majiteli, samozřejmě jsme v kontaktu s traťovými komisaři, záchrannou službou, časomírou... a jediný problém je, že stále nevíme, kdy můžeme začít. 

Nejsme takoví střelci, abychom vysypali ven kalendář a pak musely závody zase rušit, v této chvíli se snad všichni pořadatelé uchýlili do fáze vyčkávání. Naše současné odhady startu sezóny sahají někam na přelom května a června, ale samozřejmě nikdo z nás neví, co a jak dopadne. Jedno ale víme - bude to velký boj o termíny! 

Pro nás je důležité, aby se start sezóny, kdy očekáváme velký nával natěšených jezdců, vydařil bez větších komplikací, takže první závod chceme jet v Pacově, který je schopný pojmout velký počet závodníků. Letos se zřejmě nevyhneme několika letním termínům, kdy je sice často problém s kropením, takže se snažíme najít vhodné tratě pro letní závody. Složení tratí bude meteoriťácká klasika, ke kterým chceme přidat pár změn. Líbí se nám například Prakšice, Městečko Trnávka a další tratě, kde bude záležet na domluvě s majiteli a samozřejmě na volných termínech všech našich podpůrných služeb (traťáci, časomíra, sanita...).

Takže ne, nespíme, neházíme flintu do žita (nebo řídítka do šrotu), ale spíše vyčkáváme na vývoj situace. Jsme rádi, že si průběžně registrujete startovní čísla, posíláte žádosti o licence a jednoduše děláte vše pro to, aby první závody proběhli po administrativní stránce hladce. Díky!

Díky patří samozřejmě i našim stálým partnerům, kteří nás ani v těchto horších časech neopouští. Jmenovitě jde o firmy Ridehard, HDcom, SV34 a samozřejmě i náš generální sponzor Martin Osička a jeho Osička Group. Letos budeme mít i nového partnera - novou značku MUD wear, která dělá trička s MX tématikou, takže jich pár určitě vylosujeme v klasickém poledním losování. 

Držte se a těšíme se na vás na startu! 

Za Meteorit tým Jirka Kružík